PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99031}

Zły Mikołaj

Bad Santa
6,5 27 103
oceny
6,5 10 1 27103
6,9 13
ocen krytyków
Zły Mikołaj
powrót do forum filmu Zły Mikołaj

Są niestety dwa różne polskie tłumaczenia - jedno gorsze, drugie lepsze. W tym gorszym na przykład jest ,,nie drap się po tyłku", a w lepszym ,,mam nadzieję, że nie drapiesz się po jajach?". Albo w gorszym: ,,uszkodzili mi tylko wątrobę, która i tak była w kiepskim stanie", a w lepszym: ,,rozwalili tylko wątrobę, która i tak była do dupy". Jeszcze parę takich ugrzecznień było, w tym drugim tłumaczeniu film wypada dużo lepiej. Oglądałem go w zeszłym roku z tym lepszym, teraz obejrzałem z gorszym i niestety nie był już taki śmieszny. W obu jest chyba ten sam lektor. Nie wiem, po co to zrobili.

kamiledi15

Też mnie to denerwuję,a najgorsze ,że robią tak często z innymi filmami,jakas paranoja .Traci na tym cały film,od początku do końca,ze świetnego do średniego.To trzeba mieć talent,widać takie rzeczy tylko w Polsce. ;/

ocenił(a) film na 8
kamiledi15

To nie kwestia samego tłumaczenia, są po prostu dwie wersje tego filmu:
1. Bad Santa [Zły Mikołaj],
2. Bad(der) Santa [Gorszy Mikołaj].
Ta druga, to taka jakby wersja reżyserska (unrated), bardziej wulgarna. W tej "grzeczniejszej" kilka scen zostało zmienionych (głównie dialogi), pewnie po to by film mógł pojawić się w telewizji dla szerszego grona (od 15 lat).

ocenił(a) film na 9
Srumbelek

Osobiście robię napisy do tego filmu, zostało mi niewiele mniej niż 1/3. Nie wycinam żadnych przekleństw i jest ich tam naprawdę pełno :)

ocenił(a) film na 10
kamiledi15

Nom też nie wiem poco to zrobili :( Najlepsza jest wersja jak ten karzeł chciał dosięgnąć żeby akumulator doładować to mu ten murzyn samoobsługa kurduplu albo jak sklnoł ta babke z dzieckiem na stołówce xDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones